به وبسایت راماکو (هلدینگ راد معیار امین) خوش آمدید

حمل کانتینر با جرثقیل

حمل کانتینر با جرثقیل

فهرست مطالب

هلدینگ راماکو دارای زیرمجموعه های شرکت حمل و نقل دریایی، خدمات حمل کانتینر، حمل و نقل ریلی داخلی و خارجی و شرکت بیمه شما را به خواندن این مقاله یا خبر دعوت میکند:

یکی از خدمات هلدینگ راد معیار امین یا همان راماکو خدمات حمل کانتینر با جرثقیل است که این مورد بیشتر در محوطه های ریلی صورت می‌پذیرد. برای استفاده از خدمات حمل و نقل هلدینگ راماکو میتوانید با شما ره ۲۸۴۲۹۸۰۹ تماس حاصل کنید.

امروزه استفاده‌های بسیار زیادی از کانتینرها برای جابه‌جایی و حمل کالاها می‌شود. در امور واردات و یا صادرات کالاها در داخل و یا خارج از کشور، از کانتینرها استفاده می‌شود. کانتینرها به دلیل استفاده از مصالح بسیار کاربردی و مقاوم نظیر فولادف فیبر، پلمیر تقویت‌شده و آلومینیوم برای حمل کالاها بسیار مستحکم هستند.

این ویژگی کانتینرها یک اطمینان خاطر کامل برای کسانی که کار حمل و نقل انجام می‌دهند را ایجاد می‌کند. چرا که هم فرستنده و هم گیرنده خیالشان از بابت امنیت ارسال کالاهایشان بسیار راحت خواهد بود. کانتینرها نه تنها برای ارسال و حمل و نقل کالاها از یک کشور به کشور دیگر، بلکه برای حمل و نقل درون شهر و یا بین شهری در داخل کشور هم استفاده‌های بسیار زیادی دارند.

از آنجایی که کانتینرها مخصوص حمل و نقل کالاها طراحی شده‌اند، این اطمینان خاطر را برای همه فراهم می‌کنند که کار جابه‌جایی کالاها با سرعت بالا و بدون کوچک‌ترین خسارت انجام می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم راجع به مزایای استفاده از کانتینرها و شیوه حمل کانتینر با جرثقیل صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

استفاده از کانتینرها چه مزایایی دارند؟

با این که در بالا به طور خلاصه به کاربردهای استفاده از کانتینرها اشاره کردیم، اما خالی از لطف نیست که به چند مورد دیگر هم اشاره کنیم. استفاده از کانتینرها مزایای زیادی دارد که به طور کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت بارشماری راحت
 • تخلیه و بارگیری راحت
 • ایمن بودن کالاها در برابر رطوبت، آب، آفتاب و باران
 • صرفه‌جویی در بحث هزینه و زمان
 • آسان‌تر شدن فرآیند حمل و نقل و یا بارگیری
 • صرفه‌جویی در فضای کشتی و یا انبار
 • کاهش یافتن هزینه‌های بیمه
 • کاهش یافتن هزینه‌های تخلیه، بارزدن کالا و بسته‌بندی محصول
 • تسهیل در امور دسته‌بندی کالاها در فضای کشتی و یا انبار
 • گزینه‌ای مناسب برای حمل کالاهای بسیار سنگین و غیراستاندارد
 • ایمنی بالا و کاهش سرقت کالا در طول مسیر حمل و نقل
 • کاهش آسیب‌دیدگی کالا هنگام حمل و نقل

انواع کانتینرها کدامند؟

کانتینرها انواع مختلفی دارند که هر کدام استفاده‌های متفاوتی می‌توانند داشته باشد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که از کانتینر خاصی دقیقا در کجا استفاده می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب نوع کانتینر دقیقا بسته به نوع کالا دارد. یعنی این نوع کالا است که انتخاب کانتینر را مشخص می‌کند. معمولا حمل و نقل کالاهایی که نیاز به تهویه هوا دارند با مواردی که بدون تهویه هوا فاسد نمی‌شوند، بسیار فرق داشته و باید از کانتینر برای هر کدام استفاده شود. اما اگر می‌خواهید از میان کانتینرهای مختلف با رایج‌ترین نوع آن‌ها آشنا شوید، این موارد عبارتند از:

 • کانتینر تانکر و یا مخزن‌دار
 • کانتینر رو باز و یا پهلو باز
 • کانتینر یخچال‌دار
 • کانتینر دارای تهویه هوا
 • کانتینر تاشو
 • کانتینر حمل هوایی

برای آشنایی با اصطلاحات حمل و نقل کانتینر بخوانید : روش های حمل و نقل کانتینر

انواع کانتینرها بر اساس ابعاد و اندازه

تا اینجا به انواع مختلفی از کانتینرها آشنا شدیم که هر کدام استفاده‌های خاص خودشان را دارند. یعنی، همان‌طور که توضیح دادیم، بر اساس نوع کالا و حساسیت آن، انتخاب کانتینرها هم مشخص می‌شود. اما کانتینرها از لحاظ ابعاد و اندازه هم دارای دسته‌بندی خاص خودشان هستند که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. البته در مورد ابعاد و اندازه کانتینرها، تنوع بسیار زیادی موجود نیست و فقط به ۲ نوع کانتینر از لحاظ ابعاد و اندازه می‌توان اشاره کرد:

 1. کانتینر ۲۰ فوت
 2. کانتینر ۴۰ فوت

حمل کانتینر ۲۰ فوت با استفاده از جرثقیل

حمل کانتینر با جرثقیل
حمل کانتینر با جرثقیل

وزن خالص کانتینر ۲۰ فوت بدون بار، حدودا ۲ تن و ۲۰۰ کیلوگرم است. ظرفیت حمل بار در این نوع کانتینر تا ۱۰ تن است. یعنی می‌توان تا ۱۰ تن بار داخل کانتینر ۲۰ فوتی قرار داد. برای حمل و نقل کانتینر ۲۰ فوت بدون هیچ بار با وزن اضافه، باید از جرثقیل ۵ تنی استفاده شود. معمولا جرثقیل ۵ تنی برای جابه‌جایی این نوع کانتینر هیچ مشکلی نداشته و با قرار گرفتن در کنار آن، می‌تواند این کار را به راحتی انجام بدهد.

اما زمانی که داخل کانتینر ۲۰ فوتی کالایی با وزن ۱۰ تن وجود داشته باشد، دیگر نمی‌توان از جرثقیل ۵ تنی استفاده کرد. بهتر است برای این کار حتما از جرثقیل ۱۵ یا ۲۰ تنی برای جابه‌جایی استفاده شود. معمولا از جرثقیل‌های ۵ تنی برای موارد داخل شهری، بیشتر استفاده می‌شود. اما برای برخی پروژه‌ها حتی نیاز به استفاده از جرثقیل‌های عظیم‌تر از ۲۰ تنی هم وجود دارد. به منظور حمل و نقل بین شهری، باید حتما از تریلی‌های مناسب این کار، یعنی تریلی‌های کانتینربر و یا کفی استفاده کرد.

ویژگی‌ها و ابعاد جرثقیل‌های کفی‌دار و کانتینر ۲۰ فوت

طول جرثقیل‌های کفی‌دار ۴ تا ۵٫۵ متر و عرض آن هم ۲٫۳ تا ۲٫۵ متر است. طول کانتینرهای ۲۰ فوت هم، چیزی حدود ۶ متر و عرض آن‌ها هم ۲٫۳ متر است. همان‌طور که مستحضر هستید، با توجه به ابعادی که گفته شد، طول کانتینر ۲۰ فوت، بیشتر از جرثقیل بوده و این موضوع جزو محموله‌های ترافیکی محسوب می‌گردد. به همین دلیل هم، بهتر است قبل از حمل و نقل آن، حتما با مشاوران ما در این باره مشورت کرده و هماهنگی‌های لازم را با آن‌ها انجام بدهید.

بارگیری و تخلیه کانتینر ۴۰ فوت توسط جرثقیل

وزن خالص کانتینر ۴۰ فوت بدون کالا، حدود ۴ تن و ۴۰۰ کیلوگرم است. برای تخلیه و بارگیری کانتینر ۴۰ فوت بدون بار، باید از جرثقیل‌های ۱۰ تنی و یا ۷ تنی و در برخی مواقع از ترکیب دو جرثقیل ۵ تنی استفاده کرد. در واقع با استفاده از جرثقیل‌هایی که ذکر شد، فقط می‌توان کار بارگیری یا تخلیه کانتینر ۴۰ فوت را انجام داد و نمی‌توان برای حمل و نقل این کانتینر، از آن‌ها استفاده کرد.

چرا نمی‌توان کانتینر ۴۰ فوت را توسط جرثقیل کفی حمل کرد؟

از آنجایی که طول کانتینرهای ۴۰ فوت بیشتر از جرثقیل‌های کفی است، در نتیجه، نمی‌توان توسط این نوع جرثقیل آن‌ها را حمل کرد. به عبارت دیگر، طول جرثقیل‌های کفی ۴ تا ۵٫۵ متر و عرضشان حدود ۲٫۳ تا ۲٫۵ متر است. این در حالیست که طول کانتینر ۴۰ فوت چیزی حدود ۱۲ متر و عرض آن هم ۲٫۳ متر است. پس، طبیعیست که جرثقیل کفی نتواند کار حمل و نقل کانتینر ۴۰ فوت را انجام بدهد. با استفاده از جرثقیل کفی فقط می‌توان کار بارگیری و یا تخلیه بار کانتینرهای ۴۰ فوت را انجام داد.

پیشنهاد می دهیم برای اطلاعات تکمیلی تر بخوانید : خدمات حمل بار با کانتینر

حمل کانتینر با جرثقیل
حمل کانتینر با جرثقیل

حمل کانتینر با جرثقیل با استفاده از خدمات ما

برای اینکه بهترین تجربه را در زمینه حمل کانتینر با جرثقیل و اجاره جرثقیل داشته باشید فقط کافی است با هلدینگ راماکو (رادمعیار امین) تماس داشته باشید. ما به عنوان یکی شرکت خدماتی سطح بالا همیشه به برند شدن در سطح خاورمیانه و حتی بالاتر فکر کرده ایم. یکی از اهداف ما این است که به معنی واقعی کلمه آب در دل کسانی که خدماتشان را به ما سفارش می‌دهند تکان نخورد. این یعنی نهایت اعتماد کردن مشتری در دفعات بعدی. یعنی هر موقع نام حمل کانتینر، حمل کانتینر با جرثقیل، حمل و نقل ریلی یا حمل و نقل دریایی به میان می‌آید بلافاصله نام هلدینگ ما را به زبان بیاورد.

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای سفارش خدمات حمل و نقل ریلی، خدمات حمل و نقل دریایی، خدمات حمل کانتینر و خدمات بیمه حمل و نقل روی لینک ها کلیک کنید و یا با شماره تلفن 28429809 تماس حاصل فرمایید.

1 دیدگاه دربارهٔ «حمل کانتینر با جرثقیل»

 1. بازتاب: حمل بار با کانتینر چیست؟ | هلدینگ راماکو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن