شرکت حمل و نقل بین المللی دریایی

"ضروری" indicates required fields

Hidden

خط دوم

Hidden

خط سوم

توضیحات در خصوص حمل و نقل بین المللی دریایی

اگر به دنبال یک شرکت حمل و نقل بین المللی دریایی معتبر هستید دقیقا جای درستی آمده اید. به این اثر در زمان درست در مکان درست بودن می‌گویند. هلدینگ راد معیار امین یا به صورت مخفف راماکو دقیقا یک شرکت معتبر است.این موضوع را به راحتی می‌توان از طریق جراید یا سایت‌های مختلف خبری یا ژورنال‌ها فهمید. بیشتر اوقات شرکت‌های وارد کننده یا صادر کننده کالا ما را به حمل و نقل دریایی از چین یا حمل و نقل دریایی از بندعباس و خرمشهر می‌شناسند. راماکو برای بسیاری یک نام آشنا در حمل و نقل دریایی ایران است.

 
فهرست این مطلب
  Add a header to begin generating the table of contents

  مهمترین مواردی که در حمل و نقل بین المللی دریایی در راماکو انجام می‌شود موارد ذیل است:

  • حمل محمولات و مشتقات نفتی
  • حمل ومحمولات و مشتقات پتروشیمی
  • حمل کالاهای خطرناک(DG)
  • حمل کالاهای غیر خطرناک(NON DG)
  • حمل مواد غذایی
  • حمل مواد اولیه صنایع مختلف
  • حمل خودرو

  ویژگی حمل و نقل دریایی

  اصلاً علت اینکه حمل و نقل دریایی بیشتر از سایر موارد مشابه مورد استقبال قرار می‌گیرد چیست؟ پاسخ آن این است که چند مزیت دارد که سایر روش‌های مشابه ندارند که در ذیل به بررسی آنها پرداخته ایم.

  کاهش هزینه‌های حمل و نقل

  هزینه های حمل و نقل بین المللی دریایی
  هزینه های حمل و نقل بین المللی دریایی

  یکی از علت‌های استقبال از حمل و نقل دریایی پایین بودن هزینه آن به نسبت موارد جاده ای یا هوایی است. بیا یک مقایسه ساده انجام دهیم، بر روی جاده یک ماشین ترانزیت بسیار بزرگ که باید کانتینر‌های شما را حمل کند استهلاک زیادی دارد. شاید باورتان نشود اما اگر به نسبت باری که می‌تواند جابجا کند استهلاک کشتی‌ها را حساب کنیم، برنده در این قسمت ۱۰۰% کشتی‌ها هستند.

  همین مقیاس را در نظر بگیرید در مقابل حمل و نقل هوایی هواپیماهای مخصوص حمل بار که سازوکار ویژه خود را دارند بسیار بزرگ هستند و استهلاک آنها هزینه زیادی بر می‌دارد. با این همه باز هم حجم باری به اندازه یک کشتی باری متوسط را نمی‌توانند حمل کند. در کل هرجور حساب کنید و با هر روشی مقایسه کنید در حمل و نقل بین المللی روشی کم هزینه تر و به صرفه تر از حمل و نقل دریایی نمی‌توانید پیدا کنید.

  حمل کالاهایی که بسیار بزرگ هستند

  حمل کالاهای بسیار بزرگ با کشتی
  حمل کالاهای بسیار بزرگ با کشتی

  بالاتر اشاره کردیم که حجم باری که یک کشتی باری می‌تواند حمل کند به مراتب از حمل و نقل هوایی و زمینی بیشتر است. نکته جالب توجه بعدی اما این است که با کشتی کالاهای بسیار بزرگ را می‌توان حمل کرد که هیچ کدام از روشهای حمل و نقل بین المللی چنین خاصیتی ندارند.

  کالای شما حجمش هرچقدر هم زیاد باشد یا اینکه هر چقدر هم بزرگ باشد یا سنگین برای کشتی باری فرقی نمی‌کند. در روش حمل و نقل بین المللی دریایی همه این موضوعات قابل حل هستند. در یک کلام برای حمل و نقل کالا‌های حجیم و بسیار بزرگ فقط حمل و نقل دریایی جواب می‌دهد.

  بیشتر اوقات کار ما را راه می‌اندازد

  حمل و نقل بین المللی دریایی در طوفان
  حمل و نقل بین المللی دریایی در طوفان

  به دلایل متعدد و زیادی ممکن است سایر روش‌های حمل و نقل از کار بیفتند و جوابگوی کار ما نباشند. مثلاً در حمل و نقل جاده ای ممکن است به دلیل برف و کولاک شدید کار متوقف شود و قادر به رساندن بار به مقصد نباشند. یا کم طرفدار ترین حالت حمل و نقل ریلی که حمل و نقل ریلی بین المللی است ممکن است به دلایل زیادی پاسخگو نباشد.یا مثلاً ممکن است حمل و نقل هوایی به دلیل شرایط بد جوی کنسل شود.

  اما قربان حمل و نقل دریایی بروم که در هر شرایطی ما را لنگ نمی‌گذارد. حتی اگر شدیدترین کولاک‌ها و طوفان‌ها هم در دریا رخ دهد چنین کشتی‌های بزرگی را نمی‌تواند از کار بیندازد. یا اینکه سیستم‌های مقابله با طوفان و شرایط بد جوی را پیش بینی کرده و با آنها مقابله می‌کنند. یا اینکه راه باز است و جاده دراز، می‌تواند مسیر را عوض کنند و با پیش بینی وضعیت جبهه‌های هوایی بر روی دریاها و اقیانوس‌ها مسیر جدیدی را برای خود در نظر بگیرند.

  بیشتر اوقات هزینه حمل و نقل ثابت است

  برخلاف بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل زمینی و هوایی بیشتر اوقات حمل و نقل دریایی نرخ ثابتی دارد یعنی کمتر پیش می‌آید که در طول سال تغییر کند یا بعضی اوقات هم هست که کلاً سال به سال هم تغییر نمی‌کنند. این یعنی شما به راحتی می‌توانید روی ثابت بودن نرخ آن حساب کنید و هزینه‌های خود را حداقل برای یک سال ببندید و سود و زیان خود را درست محاسبه کنید.

  روش‌های حمل و نقل دریایی

  Transhipment یا ترخیص روی کشتی

  ما به صورت معمول تا دیده ایم و شنیده ایم کالاها در گمرک ترخیص می‌شوند. اما یک روش دیگر وجود دارد که کالا هنگام انتقال از یک کشتی به یک کشتی دیگر ترخیص می‌شود. این کار هم روی هزینه حمل و نقل دریایی تاثیر مثبت دارد و هزینه‌ها را کم میکند، هم روی کاهش زمان ترخیص و تحویل بسیار موثر است. یعنی به جای اینکه بار شما در گمرک ترخیص شود و در بسیاری از اوقات در ترخیص از گمرک دچار دموراژ می‌شویم، به کشتی مورد تایید گمرک تحویل داده می‌شود و همانجا ترخیص می‌شود.

  Chartering یا همان چارتر کردن

  بیشتر اوقات ما لغت چارتر را برای هواپیما به کار برده ایم و شنیده ایم. در حمل و نقل دریایی هم وقتی به کار میرود تقریباً همان معنی را میدهد. چارتر کردن در حمل و نقل دریایی این معنی را میدهد که شما یک کشتی را به تنهایی در اختیار می‌گیرید. در سیستم هواپیمایی معمولاً کسی که یک هواپیما چارتر می‌کند بلیط‌های آن را به فروش می‌رساند و سعی می‌کند این وسط از سود آن بهره ببرد. اما در حمل و نقل بین المللی دریایی چارتر به این منظور صورت می‌گیرد که یک یا چند کالای بزرگ و بدون بسته بندی بتوانند با بهترین حالت به مقصد حمل شود.

  Cross Staffing یا جابه جایی بار بین دو کشتی

  جا به جایی بار بین دو کشتی
  جا به جایی بار بین دو کشتی

  در این روش حمل و نقل بین المللی دریایی مانند روش قبل جابجایی بار از کشتی به کشتی انجام می‌شود. با این تفاوت که هدف آن فقط انتقال بار و رساندن آن به مقصد یا گمرک است.

  اهمیت حمل و نقل دریایی

  با این همه مزایای مختلفی که از حمل و نقل بین المللی دریایی ذکر شد هیچ تعجبی ندارد که رتبه یک مراجعه صادر کنندگان و وارد کنندگان برای حمل بار در همه دنیا باشد. به دلیل اینکه یک خدمت بسیار خوب به حساب می‌آید، هزینه آن بسیار مناسب است و تقریبا مطمئن ترین راه به شمار می‌آید جای خودش را در اقتصاد همه جای دنیا به خوبی باز کرده.

  آمارها به خوبی نشان می‌دهد و تجربه کارکرد ما در هلدینگ راد معیار امین هم این موضوع را برای ما روشن کرده که کمک یک شرکت حمل و نقل بین المللی دریایی به صادرکنندگان و واردکنندگان می‌تواند بسیار موثر تر از سایر شرکت‌ها و روش‌ها باشد.

  حمل و نقل دریایی از چین

  حمل و نقل دریایی از چین
  حمل و نقل دریایی از چین

  خوب مسلما در بین درخواست‌هایی که برای حمل و نقل بین المللی دریایی از ما می‌شود رتبه ۱ آنها حمل و نقل دریایی از چین به ایران است. نه تنها در کشور ما بلکه در بیشتر کشورهای جهان هم همینطور است. همیشه حمل و نقل دریایی از چین ترند همه کشورها است.

  هزینه حمل و نقل دریایی از چین چقدر است؟

  محاسبه هزینه حمل و نقل دریایی از چین به خیلی از فاکتورها بستگی دارد. پیش از هر چیزی پیشنهاد می‌کنم فرم بالای همین صفحه را پر کنید تا کارشناسان هلدینگ راماکو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و توضیحات کامل را به شما بدهند.

  از جمله مواردی که در محاسبه هزینه حمل و نقل دریایی از چین مهم است مقدار بار شما است. اگر حجم بار شما کم است تقریباً برای شما نمی‌صرفد که از حمل و نقل دریایی استفاده کنید و بهتر است از خدمات پستی استفاده کنید. اما در حمل بار حجم و وزن بالا بهترین کار استفاده از حمل و نقل دریایی است. معمولاً حمل و نقل دریایی از چین به این صورت است که بار شما یا به صورت LCL و یا به صورت FCL است.

  اگر با این دو واژه آشنا نیستید خیلی سریع آن را به شما توضیح می‌دهم. ال سی ال در صورتی استفاده می‌شود که حجم بار شما کمتر از یک کانتینر باشد و بخواهید به صورت اشتراکی با بار دیگران حمل شود. خوب مسلم است که برخلاف آن اف سی ال زمانی استفاده میشود که بار شما یک کانتینر کامل یا بیشتر را بتواند به خود اختصاص دهد.

  محاسبه هزینه‌های حمل و نقل دریایی از چین به این دو عامل که ذکر شد هم بستگی دارد.

  در کل خدمات هلدینگ راماکو در بخش کشتیرانی شامل حمل و نقل کالا از چین و بیمه می‌شود. اما سایر هزینه‌های حمل و نقل دریایی از چین شامل مواردی از این دست می‌شود.

  1. هزینه‌های مربوط به اسکله
  2. هزینه بیمه
  3. هزینه‌های ترخیص
  4. هزینه‌های حمل و نقل از کشتی به انبار گمرک

  حمل و نقل دریایی از چین به ایران چند روز طول می‌کشد؟

  پاسخ دادن به این سوال کمی سخت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. اما اگر بخواهیم میانگین آنچه که در هلدینگ راماکو در بخش کشتیرانی رخ داده است را به شما بگوییم تقریباً بین ۳۰ تا ۴۰ روز است. باید به این نکته هم اشاره کنم که این زمان معمولاً با تخلیه و بارگیری این قدر می‌شود. زمانی کشتی روی آب با لنگر انداختن در اسکله مقصد لازم دارد معمولاً بین ۲۰ الی ۲۵ روز است.

  همانطور که گفتم این یک میانگین از تمام فعالیت‌هایی بوده که ما انجام داده ایم. بسیاری از اوقات شده که به دلیل شرایط خاص حمل بار از بندر چین تا زمانی که به مرحله ترخیص در گمرک برسد بسیار بیشتر از اینها هم طول کشیده. به خاطر همین پیشنهاد می‌کنم با استفاده از فرم بالای همین صفحه اطلاعات بار خود را برای ما بفرستید تا برای زمان تقریبی رسیدن بار شما به مقصد شما را راهنمایی کنیم.

  حمل و نقل دریایی ایران

  حمل و نقل دریایی ایران
  حمل و نقل دریایی ایران

  یکی از کشورهایی که سهم زیادی از واردات و صادرات آن از طریق حمل و نقل بین المللی دریایی را دارد کشور ما است. ما در کشوری زندگی میکنیم که مرزهای آبی زیاد دارد و این موضوع باعث شده حمل و نقل بین المللی دریایی برای ما اهمیت زیادی پیدا کند. جالب است بدانید که سایر روش‌های حمل و نقل بین المللی در کشور ما روی هم ۱۰ الی ۱۵ درصد از واردات و صادرات ما را پوشش داده.

  این سهم ۸۵ تا ۹۰ درصدی یعنی این که حمل و نقل بین المللی دریایی در کشور ما در بحث واردات و صادرات حرف اول و تقریباً آخر را می‌زند. در مورد اینکه چرا شرکت‌ها بیشتر میل دارند که جابجایی کالای شان از طریق کشتی انجام شود بالاتر توضیح دادیم. در کل در یک جمله بخواهیم بگوییم نقش حمل و نقل بین المللی دریایی در کشور ما بیش از آنچه که فکرش را بکنید مهم است.

  u
  ax (1)
  ax (2)

  انواع خدمات هلدینگ راماکو:

  – اعمال بهترین نرخ ها با توجه به مزیت های رقابتی موجود

  – قابلیت استفاده از روش های مختلف حمل کالا از جمله کراس استافینگ، ترانشیپ، چارترینگ

  – قابلیت حمل کالاهای فله و کانتینرهای یخچال دار

  -ارائه خدمات گمرکی

  – صدور اسناد و مدارک حمل

  – عزام پرسنل جهت بازدید و بررسی بارگیری و تخلیه کالا دربندرعباس

  – پیگیری سیر لحظه ای

  – ادامه حمل کالا پس از ترخیص از طریق جاده ای و ریلی

  نقاط قوت هلدینگ راماکو:

  -به کارگیری متخصصان با تجربه در حوزه حمل و نقل دریایی

  – انجام امور مربوط به ترانزیت کالا از جمله ترانزیت خارجی و داخلی.

  – انجام کلیه ی امور و ترتیبات مورد نیاز برای تهیه و تکمیل اسناد مربوط به محموله های وارد شده به بنادر و یا صادر شده از بنادر جهت انجام مراحل ترخیص گمرکی مانند تنظیم صورتجلسه های اضافه و کسر تخلیه، صدور ترخیصیه و غیره

  امکان واگذاری کانتینر از دپوی استانهای تهران، البرز و اصفهان

  ارتباطات موثر در راه آهن ج.ا.ا

  حمل و نقل دریایی بندرعباس و خرمشهر

  هلدینگ راماکو با داشتن تعداد زیادی کارگزار و وسایل نقلیه یکی از گزینه‌های مناسب برای حمل و نقل دریایی از طریق بنادر خرمشهر و بندرعباس است. ما با داشتن محوطه‌های کانتینری، انبارداری و حمل و نقل بندری همیشه یکی از گزینه‌های قابل اعتماد در حمل و نقل دریایی از طریق بنادر خرمشهر و بندرعباس بوده ایم.

  هلدینگ راماکو خدماتی از قبیل حمل و نقل بین المللی دریایی، خدمات کشتیرانی، خدمات انبارداری، خدمات محوطه کانتینری، حمل و نقل ریلی داخلی، انواع بیمه‌ها و بیمه حل و نقل را به سرعت و دقت بالا برایتان انجام می‌دهد. همانطور که قبل تر هم گفتیم ما همیشه سعی کرده ایم نماد اطمینان و اعتماد باشیم و نگذاریم به اصطلاح آب در دلتان تکان بخورد.

  به بالای صفحه بردن